Organikus kókuszvirág cukor
Organikus kókuszvirág cukor A kókuszvirág cukor egy teljes mértékben természetes eredetű cukor, ami a kókuszpálmán lévő fiatal virágfürtök nektárjának összesűrítésével készül. Aromájának enyhén karamelles karaktere miatt íze méltán minősül a hagyományos cukor természetes eredetű utódjának.
Összetevők: Organikus kókusz (Cocos nucifera) cukor. Párologtatott/granulált/kézzel készített.
Használat:Bárhol, ahol hagyományos cukrot használnál. Keverd turmixba, meleg vagy hideg italokhoz, különféle édességekhez vagy gabonapehelyhez, de gyümölcssalátádat is megszórhatod vele. Fogyasztása nem helyettesíti a változatos és kiegyensúlyozott étrendet valamint az egészséges életmódot.
Származási ország: Indonézia.
Tárolás: Hűvös, száraz helyen tárolandó.
Tudj meg többet a kókuszvirág cukorról
A kókuszpálma (Cocos nucifera) , - vagy ahogy Ázsia egyes részein nevezik - Életfa, szinte minden részét hasznosítják a mindennapi életben. A kókuszdión kívül a kókuszpálma fontos terménye a virágai által termelt kókuszcukor. A kókuszpálma törzsén, az üstökös korona szárnyalt leveleinek rejtekében virágok nőnek, amelyek az akár egész évben tartó virágzás alatt édes nedvet termelnek. Ennek begyűjtését követően, a feldolgozás során jutunk el a végtermékhez, a kókuszcukorhoz. Mielőtt a finomított nádcukor tömeggyártása elterjedt volna, a kókuszcukor volt a leggyakrabban használt édesítőszer Délkelet-Ázsiában. Mára lassanként visszanyerte egykori népszerűségét és egyre közismertebbé vált szerte a világon.
A kókuszcukor nagyrészt természetesen jelen lévő cukorból áll, elsősorban szacharózból, amely egy glükóz és egy fruktóz molekulából álló diszacharid (összetett szénhidrát). Az édesítőszerek között a kókuszcukornak van az egyik legalacsonyabb glikémiás indexe (35), ami azt jelenti, hogy nem okoz hirtelen vércukor emelkedést, ezért cukorbetegek számára is alkalmas lehet. Összehasonlításképpen: a répacukorból előállított fehér cukor és melasz glikémiás indexe 65 és 100 között van, míg a méz a glikémiás indexe 70, vagy annál több.
A kókuszcukor tápértéke is magas, mivel finomítatlan, így megőrzi a tápanyagot. Különösen gazdag ásványi anyagokban: foszfort, káliumot, kalciumot, magnéziumot, vasat, rezet, mangánt, bórt valamint ként is tartalmaz. Ugyanakkor C-vitamin és B1-vitamin is található benne.
A kókuszcukor a kókuszvirág nektárjából készül. Mikor virágozni kezd, a gazdák felmásznak a pálma törzsén, szorosan lekötöznek minden egyes virágzatot, és bevagdossák azokat. Ezután a nektár lassan csordogálni kezd, majd a sűrű időközönként megejtett újabb és újabb vágások következtében a nedű-áramlás folyamatossá válik. Az úgy harminc – negyven nap után begyűjtött friss nektár nedvesség tartalmát alacsony hőmérsékleten elpárologtatják. A friss nedű nedvességtartalma 80%, míg a cukoré mindössze 15%, de a párologtatás során megváltozik tápanyag profilja. Először sűrű, sötét sziruppá változik, majd a további párolás eredményeképpen a kókuszcukor kristályosodik.
A kókuszcukornak kellemesen édes íze van, színe és külleme a melaszos barna cukoréhoz hasonlít. A kókuszcukorban - nevével ellentétben - nem található kókusz aroma, inkább egy csipetnyi karamell.
A kókuszcukrot épp úgy használhatjuk természetes édesítőszerként, mint a hagyományos nádcukrot. Alkalmas hideg és meleg italok, turmixok, joghurtok, gabonafélék, gyümölcsök, saláták, kekszek, sütemények, krémek, csokoládék, vagy bármilyen más desszertek édesítésére.
Tudta Ön, hogy...
... a kókuszpálmán hímivarú és nőivarú virágok is fejlődnek? Ezért a pálmát egylaki növénynek nevezik.
... hogy a "kókuszcukor" és a "pálmacukor" kifejezéseket gyakran használják szinonimaként? Habár a kókuszcukor mind ízében és küllemében, mind eredetében különbözik a pálmacukortól, ami egyébként a datolyapálma, a palmirapálma, a cukorpálma, vagy a szágópálma törzsének megcsapolásából nyert folyadékból készül.
... egy kókuszpálma évente átlagosan 288 liter nektárt termel?